Faturalandırma Programı | Bulut Enerji, ısı pay ölçer, sayaç okuma, kalorimetre
Faturalandırma Programı
Faturalandırma Programı

Site yönetimleri ısı payölçer ve kalorimetre sayaçlarının faturalandırılması için ücreti karşılığı sektörde faaliyet gösteren firmalardan hizmet almaktadırlar. Bir çok bina bu hizmet alımları ile ilgili sorunlar yaşamaktadır, bu sorunların başında yanlış sayaç okuma, faturaların geç oluşturulması ve yüksek bedelden hizmet alımları gibi sorunlar teşkil etmektedir.

Bulut Enerji olarak geliştirmiş olduğumuz faturalandırma programı tüm işlemleri dışarı bağımlı olmadan kendi bünyenizde yapabilecek olup  yaşanan gecikme hatalı sayaç okuma gibi sorunlarla karşılaşılmayaaktır.

Bulut Enerji Faturalandırma Programı ile  Isı payölçer sayaçları, Kalorimetre Sayaçları, Sıcak su Saatleri, Soğuk su Saatleri ,Elektrik sayaçları ve Vrf sistemleri için bulunan cihazların okuma ve faturalandırma işlemlerini rahatça gerçekleştirebileceklerdir.

Bulut Enerji Faturalandırma Programının Özellikleri Şu Şekildedir,

 

FATURALANDIRMA PROĞRAMI ÖZELLİKLERİ

 • WEB DESTEKLİ BİR PROGRAMDIR

Bu sayede tüm veriler tek bir server da saklanmakta günlük belirli periyotlarda yedeklemeleri yapılmaktadır

 • RAPORLAMA ÖZELLİĞİ http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%2020.png

Yapılan fatura basımları ile ilgili geçmiş dönem endeksler, bina ortalama kullanım oranları, dairedeki odaların ortalama kullanımlarını, cezaya giren daireleri, ve şimdiye kadar ki basılmış bütün faturaların takibini sistem üzerinden yapılabilmektedir.

Aklınıza gelecek incelemelerinizi yapabilir şikayeti olan daire sahibinin bu özelliklerle faturasını inceleyip bilgilendirme yapabilirsiniz.

Geçmişe yönelik bütün endeksleriniz ve faturalarınız sistemde kayıtlı olup sürekli takip etme imkanınız bulunmaktadır.

Sitede takılı kalorimetre cihazlarını aylara göre raporlama yapabilecek, şikayeti olan daire cihazlarını kendi  inceleyip yorumlarını yapabilecektir.

 • CEZA UYGULAMASIhttp://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%203.png

 

Binalardaki en büyük sorunlardan biriside petekleri tamamen kapatıp fatura tutarlarını düşürmeye çalışmalarıdır. Kapatılan vanalardan dolayı alt, üst veya yan dairesi ısınabilmek için daha çok bedel harcamakta veya ısınma ile ilgili sorunlar yaşamaktadır. Site yönetimi veya firmalar olarak o dairenin içine girip kaç derece ısınmayı sağladığı kontrol edilememektedir

Daire sıcaklığının Kanun gereği 15°C altına düşürülmemesi gereklidir. Petek kapatan veya oda sıcaklığı 15°C altına düşen daireler için tık tuşla ceza uygulaması yapabilir ve daireler arası eşitsizliği ortadan kaldırabilirsiniz.

Yapmış olduğumuz uygulama ile binanın 15 derece sıcaklığı kendi ısıtıcı cihazı ile sağlaması gereken tüketim değerini hesaplayıp o değerin ne kadar altında kaldı ise o bedeli ödemesi sağlanmaktadır

 

 • ONLİNE İŞLEMLER

Site sakinlerine verilen bireysel şifre ile herkes kendi dairesi ile ilgili güncel ve geçmiş dönem faturalarını takip edebileceği özel bir sayfadır. Ayrıca bu sayfa ile servis taleplerini telefon açmadan iletebilecekleri portal uygulaması mevcuttur.

 • SMS UYGULAMASI  

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için fatura tutarını ve son ödeme tarihini sms yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

 

 • E-MAİL UYGULAMAS    

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için fatura tutarını ve son ödeme tarihini MAİL yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

 

 • TELEFON UYGULAMALARI               http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%2021.png

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için telefon uygulamaları mevcuttur. Daireye özel abone nosu ve şifresi ile giriş yapıp faturalarını sürekli olarak takip edebilmektedirler.

 

 • PROGRAM EĞİTİMİ          http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%204.png

 

Site yönetimine verilen Bulut enerji faturalandırma programı ile ilgili eğitimler firma yetkililerince verilerek  programın sorunsuz kullanması sağlanır.

 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%205.png

Isı Paylaşım Sistemi ile ilgili site yönetiminin ayarladığı toplantıya, firma mühendislerinin katılımı ile cihaz kullanımları hakkında bilgilendirme hizmetleri verilmektedir. Bu yapılan hizmetle daha bilinçli bir kullanıcı kitlesi oluşturmak bu doğrultuda bina yakıtlarında tasarrufları daha yüksek oranlara çıkarma amaçlanır.

 • MÜŞTERİ HİZMETLERİ      http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%206.png

Program kullanımı ile ilgili veya fatura basımında yaşanan sıkıntılar ile ilgili 0850 441 42 66 numaralı hattan anında destek alınabilmektedir.

 • DUYURULAR  http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%208.png

Siteme kayıtlı olan dairelerin telefonlara ve mail adreslerine sistem ile ilgili bilgilendirmeler, yönetimin duyurularını anında iletme, fatura tutarları bilgilendirme veya arıza bildirimleri ile ilgili duyuruların yapılması

 • GÜNCELLEME   http://mavi-enerji.com/userfiles/image/mavienerji%20-%209.png

 

Bulut enerji faturalandırma programının kullanılması durumunda bakanlığın yapmış olduğu güncellemelerde veya firmamızın yapmış olduğu iyileştirme güncellemelerinden otomatik olarak yararlanılmış olacaktır

×
whatsappTextSite