Kalorimetre Nasıl okunur | Bulut Enerji, ısı pay ölçer, sayaç okuma, kalorimetre
Kalorimetre Nasıl okunur
Kalorimetre Nasıl okunur

kalorimetre nasıl okunur, Netür kalorimetre okuma programları vardır

 

Sayaç Okuma ve M-Bus otomasyonu Binada bulunan tüm ısı ve su sayaçları polarite farkı olmadan tek bir kablo ile birbirine ve yine yukarıdan aşağı tek bir kablo ile birleştirilir. Aşağıda toplanan bu tek kablo Bulut M-Bus konvertöre bağlanır. Bulut ısı gider paylaşım programı ile hat üzerinde yer alan M-Bus özellikli bütün sayaçlar aşağıdaki iki yöntemden biri ile sorgulanabilir.

1) Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarda kullanılan Bulut Isı Gider Paylaşım Programı.

2) GSM terminal aracılığıyla sitesi üzerinden uzaktan ısıgider paylaşımı. M-Bus sistemi ile sorgulanan sayaçlara ait tüm endeks bilgileri M-Bus hattı üzerinden bilgisayar programına aktarılır. Aktarılan bu bilgiler, Bulutenerji Isı Gider Paylaşım Programında işlenerek her bir sayaca ait bağımsız bölümün ısı gider bildirimleri oluşturulur. 

Uzaktan Okuma Sistemi Nasıl Çalışıyor?

dairelerinizde kurulu olan Isı Sayaçları GSM modem yardımıyla okunarak, sunucu bilgisayara bildirilir. dairelerin tüketimlerine göre fatura paylaşımı yapılır.

Kurulum Nasıl Yapılıyor? Teknik ekibimizin yaptığı keşfin ardından kurulum için gün belirlenir. Belirlenen gün ve saatte gerekiyorsa sayaçların adreslenmesi ve yine gerekli olan durumlarda bağlantısı yapılarak uzaktan okunması için devreye alınır. Test amaçlı okumalar yapılır. Gerekli işlemlerin ardından sayaçlarınız artık düzenli olarak sunucu tarafından okunur ve web üzerinden izlenebilir hale gelir.

İlk faturalandırma ne zaman yapılıyor? Sayaçların okunma tarihlerine göre, yakıt giderlerinin faturalandırıldığı tarihe göre veya belirleyeceğiniz bir tarihe göre faturalandırma yapabilirsiniz. İlk faturayı düzenlemek istediğiniz tarihte Yönetici girişi yaptıktan sonra faturalandır butonuna basmanız yeterlidir. düzeltme gerektiği hallerde eğer yeni bir fatura düzenlememişseniz cari dönemin faturasını silebilir, sildiğiniz faturayı geri çağırabilir, yazdırabilir, mail ile gönderebilir ya da web sitemiz üzerinden ilan edebilirsiniz. atalara karşı en güvenli sistemdir. Okuma bilgisayar tarafından yapılır, kontrol edilir ve anlık olarak müdahale imkanı sunar. 

×
whatsappTextSite